Wakacje nad Morzem Czarnym

Witam wszystkich:)

Mam na imię Tadeusz, mieszkam w miejscowości Klucze koło Olkusza w woj. małopolskim. Proponuje Państwu spędzenie urlopu na Ukrainie, nad Morzem Czarnym w miejscowości Ochakiv (Oczaków), niedaleko Odessy. Posiadam tam niewielki domek 4 osobowy oraz domek 10 osobowy, które znajdują się na półwyspie o nazwie Lagierna Kosa (Lagernaya Kasa).

W domku 10 osobowym  znajduje się kuchnia (z pełnym wyposażeniem), 2 łazienki, 3 pokoje, które mogą pomieścić 10 osób, oraz taras.

W domku 4 osobowym znajduje się kuchnia (z pełnym wyposażeniem), łazienka oraz 2 pokoje, które pomieszczą 4 osoby.

Teren, na którym stoją domki jest dosyć duży i ogrodzony. Grupy osób wynajmujące cały domek, a przewyższające stan 10 osób mogą rozbijać namioty oraz przyczepy campingowe.

Od morza dzieli nas niespełna 400m. Plaża jest piaszczysta i nie zatłoczona, Otaczają ją klify, w których znajduje się glinka lecznicza. Woda w morzu jest bardzo ciepła, a brzeg łagodny i bezpieczny.

Z drugiej strony posesji, w odległości ok. 100m. znajduje się zatoka, po której można pływać łódką, pontonem, łowić ryby. W sąsiedztwie jest sklep, oraz punkt medyczny. Ludzie są mili, przyjaźni i służą pomocą. Pomimo bariery językowej łatwo i szybko można nawiązać kontakt.

Ceny paliwa, alkoholu, papierosów, żywności, w porównaniu do naszych cen krajowych są znacznie niższe. Droższe jest jednak mięso i wędliny. Jest kilka miejsc w okolicy, które warto zobaczyć np. do plaży w Ochakivie prowadzi bajkowa aleja, niedaleko znajduje się archeologiczne miasto Oliwia, w mieście Nikolajew można zwiedzać jedno z największych ogrodów zoologicznych w Europie. Koniecznością jest wycieczka do Odessy.

Na wypoczynek można wybrać się o każdej porze roku. Sezon letni rozpoczyna się w czerwcu, a kończy we wrześniu. W tym okresie jest najcieplej. Właśnie wtedy zgłasza się najwięcej chętnych wczasowiczów. Warto zatem rozważyć wcześniejszą rezerwację miejsc.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszych wakacji na Ukrainie i do osobistego odwiedzenia Oczakowa.

Back to Top