Dojazd na Ukrainę – Dojazd nad Morze Czarne

W zależności od miejsca wyjazdu, środka transportu i atrakcji turystycznych, które chcielibyście zobaczyć na Ukrainie po drodze do Oczakowa / Czarnomorki możliwe są różne trasy dojazdu. Można dolecieć samolotem do Odessy – stąd możliwy jest dalszy dojazd autobusem. Można również dojechać do Odessy pociągiem… – tylko dla ambitnych:)

Najpopulrniejszą formą transportu wśród naszych Gości jest jednak samochód. Mimo odległości, które trzeba pokonać gwarantuje on możliwość dojazdu do każdego miejsca, które chcielibyśmy zobaczyć, a ceny benzyny, ropy czy LPG pozostają na dużo niższym poziomie niż w Polsce.

Poniżej prezentujemy kilka orientacyjnych mapek dojazdu z różnymi wariantami trasy. Możecie również stworzyć własną trasę, korzystając z serwisu http://www.viamichelin.pl.

Trasa Hrebenne – Lwów – Winnica – Odessa – Oczaków: chyba najpopularniejsza – po drodze Lwów, można również zajechać do Kamieńca Podolskiego oraz innych ciekawych miejscowości. W Umaniu dojeżdżamy do autostrady Kijów – Odessa – piękna prosta jak drut droga. Jakość nawierzchni na trasie Lwów – Umań jest niezbyt dobra.

Aktualnie trasa o najlepszej jakości nawierzchni przebiega przez Hrebenne-Lwów-Kijów-Odessa-Oczaków bądź przez:
Rawa Ruska-Lwów-Kijów-Odessa-Oczaków lub Dorohusk-Lwów-Kijów-Odessa-Oczaków.

Zobacz też informacje o ukraińskich drogach: Drogi

Back to Top